Wczytuję dane...

Wędki Team Dragon Z series

TEAM DRAGON Z-SERIES Ceramic Graphite Technology

ryba z seriesNowa trzecia generacja wędek Team Dragon o nazwie Z-Series. Nasze flagowe wędki przeszły duże zmiany technologiczne w zakresie wytwarzania blanków, zbrojeniu, stylistyce oraz bezpośredniej ilości oferowanych modeli.

Zaledwie przed dwoma laty swego rodzaju rewolucją była technologia CXT, czyli zaadaptowanie do produkcji seryjnejcczęściowo ręcznej metody produkcji o nazwie X-Cross CGT, stosowanej wcześniej przez kilka sezonów w blankach DRAGON HM-X. Ponieważ jednak naszym zdaniem zbyt długie pozostawanie w tym samym punkcie rozwoju równa się w pewnym sensie cofaniu, naciskaliśmy inżynierów naszego najlepszego wytwórcy wędzisk o kolejny ruch, którym miało być zaadaptowanie
krzyżowego układania mat przy bardzo niskiej zawartości żywicy do blanków wędzisk łączących bardzo szybką akcję i bardzo dużą moc – a za takie właśnie zawsze uważane były kije TEAM DRAGON. Efektem jest konstrukcja CrossForce+, z którą wszyscy będą mieli szansę zapoznać się już wczesną wiosną 2018 roku ! Niesamowita dynamika, ekstremalna szybkość blanku przy zacięciu i przede wszystkim olbrzymia moc przy holu – to w skrócona charakterystyka nowych wędzisk spinningowych i castingowych. Od strony uzbrojenia zdecydowaliśmy się na najnowocześniejszą chyba w tej chwili kombinację przelotek Fuji Alconite K-series w systemie KR-CONCEPT oraz otwartych uchwytów SK2. Dalsze rzuty, obniżenie wagi wędziska i zwiększenie jego czułości to niezaprzeczalne następstwa tych zmian. Dołożyliśmy do tego w pełni autorski projekt rękojeści, łączących korek naturalny, mieszankę korka z gumą oraz czarną, twardą piankę EVA na cztery różne sposoby, dla czterech podgrup tematycznych serii TEAM DRAGON. Nowością jest też złożenie oferty w mniej więcej połowie z wędzisk krótkich, czyli o długości od 6 do 8 stóp (1,83 do 2,45 m).

Wedki Team Dragon Z series

W blankach TEAM DRAGON zastosowane zostały maty japońskiej firmy Toray (w różnych proporcjach zależnie od typu akcji wędziska):

- grafit wysokomodułowy 46 mln PSI, jako podstawowy materiał konstrukcyjny;
- grafity 30 i 36 mln PSI w rdzeniu i jego osnowie, a także w warstwach ułożonych skośnie do osi blanku;
- supersztywny i lekki grafit 60 mln PSI w tych obszarach blanków, gdzie ważne było obniżenie wagi i zwiększenie dynamiki.

Główne założenia tej serii to:

- bardzo szybka akcja – zwykle x-fast, w kilku specyficznych modelach także fast;
- lekkie, smukłe blanki, ale z zauważalnym wzrostem zbieżności w części dolnej, relatywnie grube ścianki;
- łatwość rzucania zarówno lekkimi jak i średniociężkimi przynętami;
- pełne ugięcie pod obciążeniem, dające pewny hol z bardzo małym odsetkiem traconych ryb;
- wyjątkowo szybka reakcja wędziska przy braniu i zacięciu.

Komponenty wykończeniowe serii TEAM DRAGON to:
- przelotki Fuji Alconite K-Series dobrane wg KR-CONCEPT;
- uchwyty kołowrotka typu SK2, z odsłoniętym pod stopką kołowrotka blankiem;
- portugalski korek klasy AAA;
- tzw. rubber cork – bardzo trwały materiał łączący korek i twardą gumę, tu zastosowane dwa rodzaje, różniące się proporcjami składników;
- najwyższej klasy twarda pianka EVA;
- aluminiowe, anodowane elementy rękojeści;
- omotki Gudebrod;
- lakiery Trondak.


prokonsumencki