Wczytuję dane...

Plecionki wędkarskie

plecionki-wedkarskieBardzo często rozpoczynając swoją wędkarską przygodę na kołowrotek nawijamy żyłkę ponieważ jest tańsza, brak nam jeszcze umiejętności a przede wszystkim nie znamy konkretnych różnic a jest ich wiele. Po plecionke najczęściej sięgamy po pierwszych już wędkarskich wyprawach i najczęściej decydując się na łowienie spinningowe. Tutaj istnieje jeden z głównych czynników który przemawia na jej korzyść przede wszystkim brak rozciągliwości. Co daje nam przede wszystkim lepsze czucie przynęty z uwagi na brak rozciągliwości, niezwykle istotne przy łowieniu w opadzie. Kolejna korzyść to pewne zacięcie oraz relatywnie duża wytrzymałość przy małej średnicy. Mała średnica oznacza z kolei dalsze rzuty co również niesie za sobą kolejną korzyść. Plusów jest wiele jednak nie jest pozbawiona również wad, o ile przy zacinaniu brak rozciągliwości jest niewątpliwym atutem plecionki to już podczas holu nie jest to już takim plusem. Żyłka poprostu więcej wybacza, ryba jest również "spokojniejsza" Bardzo często przy łowieniu boleni, kleni ciężko pogodzić zalety i jednocześnie wady plecionki. Z uwagi na małe średnice 0.08, czy też 0,10 przekłada się to na długie rzuty i fajne czucie przynęty. Jednak  podczas holu bolenia na żyłce a plecionce poczujemy różnice. Ryba podczas holu na plecionce jest bardziej "nerwowa" i nie wybacza blędów wędkarza. Uważam jednak, że plusy a jest ich zdecydowanie więcej rekompensują minusy. Mało kto w dzisiejszych czasach wyobraża sobie spinning bez plecionki. Jednak jest kilka ważnych rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie żeby cieszyć się z użytkowania plecionki. Przede wszystki dobra linka powinna cechować się okrągłym przekrojem oraz trzymać swoje właściwości przez cały czas użytkowania. Kolejna rzecz to kolor, nie powinna go szybko tracić w końcu  bez przyczyny nie wybieramy sobie pomarańczowej, żóltej itp. warto więc żeby cieszyć się kolorem przez długi okres użytkowania. Kolejna rzecz to wchłanianie wody, tutaj również nie powinno występować takie zjawisko. Kolejna rzecz to układanie na kołowrotku powinna ładnie równo się nawijać jednak tutaj znaczenie ma również kołowrotek. Plecionki które oferujemy w sklepie są testowane wielokrotnie na różnych łowiskach i wykonywane są tysiące rzutów, wiele holi ryb wszystko po to żeby mieć pewność, że oferowany produkt spełnia najwyższą jakość wykonania. Dzięki ogromnemu postępowi w produkcji możliwe było dokonanie modernizacji tworzenia splotów. W niektórych plecionkach zastosowana została nowoczesna technologia 8 splotowa co zaowocowało powstaniem świetnej okrągłej plecionki co ma ogromne znaczenie podczas wędkowania. NanoClear_8Dodatkowo w naszych plecionkach wzmocniona została odporność na przecieranie co jest częstym utrapieniem gdy w łowisku roi się od małż czy też ostrych kamieni.
W ofercie mamy plecionki w różnych kolorach również fluo co jest przydatne przy łowieniu np sandaczy. Dla łowców ostrożnych ryb mamy plecionkę NanoClear 8 w której zastosowaliśmy nanotechnologie w procesie barwienia. Dzięku czemu światło zamiast się odbijać ulega załamaniu przez co plecionka pod wodą staję się wręcz niewidzialna.Efekt jest zależny od głębokościMega-Baits-Carp-8x. Na głębokości około 1 m widzialność plecionki spada o ponad 80% gdzie przy 3 metrach już o prawie 95%.
Dla wędkarzy karpiowych mamy również świeną linkę Mega Baits Carp 8x
która również została zrobiona w technologiio ośmio splotowej. Polecamy ją zarówno amatoram jak i profesjonalistom. Plecionka ta dzięki swojej barwie świetnie sprawdza się łowieniu ostrożnych karpi.
jiggin8-salt-water-gameDla wędkarzy morskich mamy Jiggin'8 Salt Water Game dzięki specjalnemu zabezpieczeniu przed słoną wodą można ją użytkować nawet w najbardzie zasolonych wodach bez obawy o utratę jakichkolwiek właściwości. W plecionce tej również została zastosowane technika ośmiosplotowa przez co jest okrągła w przekroju i wyjątkowa mocna. Dodatkowo dzięki odcinkowemu barwieniu na 7 jaskrawych kolorów możemy określić głębokość prowadzenia przynęty.

Pełna oferta - plecionki. W razie pytań prosimy o wiadomość mailową - kontakt@sprzetdragon.pl

prokonsumencki