Wczytuję dane...

Kołowrotki Dragon Pro Guide CX oraz Fishmaker - wygląd

Kołowrotki Dragon Pro Guide CX to nowość przygotowana na 2019r. Na pierwszy rzut oka wyróżniają się na tle innych kołowrotków w ofercie szpulą o powiększonej średnicy oraz nowoczesnym wyglądem przykuwającym wzrok. Kołowrotki te cechują się budową hybrydową łączącą duralaluminium z unowocześnionym materiałem grafitowym o symbolu XT60CX ( poprzednia generacja XT60C stosowana jest do dnia dzisiejszego w kołowrotkach Dragon NanoLite. Dzięki zastosowaniu tego kompozytu udało się poprawić sztywność obudowy oraz redukcje wagi. Pro Guide CX posiadają również zabezpieczenie rotora przed dostępem zanieczyszczeń czy też wilgoci do jego wnętrza. Najmniejszy model Pro GUIDE CX FD720i waży zaledwie 196 gram, natomiast największy z dostępnych a więc model Pro GUIDE CX FD735i 268 gram. Dzięki redukcji wagi nawet wielogodzinne wędkowanie staje się przyjemnością. Kolejną rzeczą jest moc hamulca bo w największym modelu wynosi 12 kg!

Jednak wędkarze którzy nie widzieli go na własne oczy i znają go tylko z katalogu z pewnością nie są w stanie zestawić go z innymi topowymi już kołowrotkami a więc Dragon Fishmaker. Dużo pisze się o powiększonej średnicy szpuli jednak jak się ma to do rzeczywistości? Dla wędkarzy dla których ilośc nawijanej linki za jednym obrotem jest bardzo ważnym parametrem a więc np łowców boleni staję się on sprzętem wręcz idealnym. Dzięki zastosowanej szerokiej szpuli i przełożeniu 5.1 model FD735i jest w stanie nawinąć za jednym obrotem około 90 cm + linki ( w zależności od stopnia wypełnienia szpuli ) paremetry taki uzyskamy jeśli nawiniemy linkę prawie pod samą krawędź szpuli zostawiając tylko około 2mm przerwy. Możliwości te obrazuje przede wszystkim zestawienie dwóch kołowrotków a więc Fishmaker FD1135i oraz Pro Guide CX FD735i

Pro-Guide-CX-VS-Fishmaker1135

Wędkarzą którzy łowią bolenie z pewnością zaświecą się oczy ;) Sprzęt został przetestowany i sprawdza się w tej roli wyśmienicie. Pozwala uzyskać dalekie rzuty, daje pewność idealnego i równego nawoju oraz bezpiecznego holu dzięki perfekcyjnemu hamulcowi który potrafi idealnie oddać linkę nawet kiedy mamy atak ryby pod samymi nogami co w przypadku bolenia nie jest odosobnionym przypadkiem. Kołowrotek posiada ciekawą budowę więc oprócz walorów użytkowych daje nam jeszcze doznania estetyczne. Kołowrotek posiada 5 lat gwarancji. 


prokonsumencki