Wczytuję dane...

Niezbędne akcesoria spinningowe

akcesoria spinningoweŻeby skutecznie i bezproblemowo łowić ryby drapieżne należy pamiętać o szczegółach które finalnie często decydują o sukcesie bądź porażce w konfrontacji z dużą rybą. Oczywiście kluczowa jest prezentacja przynęty czyli sposób jej prowadzenia w łowisku jednak bardzo ważne są drobne akcesoria w które zbroimy nasz zestaw takie jak kółka łącznikowe, kotwice, agrafki. Bo oczywiście dzięki skutecznemu prowadzeniu przynęty i sprowokowaniu ryby do ataku odnosimy sukces jednak częściowy. Pozostaje jeszcze kwestia jej wyholowania i uwiecznienia sukcesu poprzez np. pamiątkowe zdjęcie ze zdobyczą. Duże ryby uczą wędkarzy dbałości o detale. Bardzo często jest tak, że odnosimy porażkę ponieważ dochodzi do rozgięcia kotwicy czy też kółka łącznikowego. Równie ważne są mocne agrafki. Na nic zdaje się mocna plecionka jeśli poczas holu zawiodą inne drobne detale. Po porażce wędkarz oczywiście otrzymuje lekcję z której powinien wyciągnąć wnioski na przyszłość jednak ryby w tym momencie pozostają z przynętą w pysku co jest dla nich o wiele gorsze. Warto więc dbać o drobne akcesoria niezbęde w skutecznym wędkarstwie spinningowym.

Kółka łącznikowe

Niektórym wędkarzą może wydawać się wręcz niemożliwe rozgięcie kółka łącznikowego a jednak bardzo często podczas brania jak również holu ryby dochodzi do ich nadwyrężenia i finalnego rozgięcia. W przypadku kiedy stosujemy plecionke kółka łącznikowe w szczególności muszą być mocne. Jednak też nie jest tak, że możemy je zbagatelizować jeśli stosujemy żyłkę. Podczas mocnego uderzenia np bolenia mimo wszystko może dojść do rozgięcia jeśli np. nasz hamulec w kołowrotku nie był odpowiednio wyregulowany. Ważne żeby wybierajc kółka łącznikowe weryfikować grubość drutu z którego są wykonane. Oferowane przez nas kółka łącznikowe mają podaną w zależności od średnicy ich wytrzymałość w kg. Dzięki temu można dopasować ich średnice i moc do stosowanych przynęt oraz używanego sprzętu spinningowego. Zachęcamy do sprawdzenia oferty klikając tutaj - kółka łącznikowe

Kotwice

To kolejny niezbędny element każdego spinningisty łowiącego na woblery. Jeśli kotwica nie będzie wystarczająco mocna podczas ataku i holu może dojść do jej rozgięcia co finalnie skończy się utratą ryby. W momencie kiedy prowadzimy przynęte w szybszym tempie uderzająca w nią ryba jest w stanie zweryfikować jakość stosowanych kotwic. Oprócz samego wygięcia czasami przy słabych ktowicach dochodzi również do pęknięcia. Moc kotwicy można wstępnie zweryfikować zwracając na grubość drutu z którego są wykonane oraz wykonać prosty test. Jeśli kotwicę udaję się rozgiąc w palcach to z pewnością nie nada się do spinningowania. Jeśli jednak się nie wygina, jest sprężysta i mocna to można mieć dość dużą pewność, że wytrzyma również podczas holu większej ryby. Kolor kotwicy przy braniach nie ma żadnego znaczenia liczy się przede wszsystkim jej moc oraz ostrość. Ostrość można zweryfikować przytykając lekko jej grot do skóry opuszka palca. Warto wtedy sprawdzić czy po odchyleniu w dół pod swoim ciężarem spadnie czy też nie. Ostra kotwica "przykleja" się wręcz do palca. W ofercie znajdziemy kotwice o różnej długości trzonak czy też wielkości oczka jednak to już jest kwestia upodobań wędkarza i dostosowania do stosowanej przynęty. Posiadamy w ofercie mocne i sprawdzone kotwice które nie zawiodą w konfrontacji z rybą można je zamówić pod tym linkiem - kotwice.

Agrafki

Żeby umożliwić szybką zmianę przynęty spinningiści stosują agrafki zarówno z krętlikiem jak i bez. Jednak najważniejsza jest ich jakość wykonania. Jaka powinna być dobra agrafka? Przede wszystkim musi być wykonana z odpowiedniej grubości drutu i dobrego materiału. Agrafka powinna również łatwo się odpinać umożliwiając bezproblemową zmianę przynęty. Agrafki powinny być wykonane z jednego kawałka drutu i mieć prostą budowę. Ważne jest również odpowiednie jej zaokrąglenie żeby nie psuła pracy przynęty. Jeśli stosujemy woblery nie może ona ograniczać ich akcji, przynęta musi pracować swobodnie. Wielkość agrafki dostosowujemy do wielkości stosowanych przynęt oraz potrzebnej wytrzymałości. W ofercie mamy agrafki sprawdzone i godne polecenia. Można je znaleźć tutaj - agrafki.

prokonsumencki