Biznes i Ekonomia

Czy Europa stanie się nowymi Stanami Zjednoczonymi?

Off 3

Zwolennicy wzmocnienia Unii Europejskiej z pewnością marzą o jeszcze większym zwiększeniu poziomu integracji w UE. Chociaż, dla wielu odejście Wielkiej Brytanii stawia przyszłość tego prawie 70-letniego projektu pod znakiem zapytania, to jednak są tacy, którzy uważają to za wydarzenie bez precedensu w UE, będące jednocześnie największą szansą na zacieśnienie jej dalszej integracji.

Wielka Brytania była do tej pory największym ?hamulcem? dalszego zacieśniania UE. Dzięki wysokiej pozycji w wielu instytucjach europejskich, mogła studzić zapędy wielu eurokratów, którzy chcieliby zamienić UE w jeden wielki organizm państwowy. Czy jej wyjście stanie się początkiem przemiany UE w Stany Zjednoczone Europy, tak jak chciano tego już po II wojnie światowej?

Niektórzy już planują zastąpienie Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej jednym europejskim rządem, który miałby decydujący wpływ na wiele aspektów wliczając rozwiązania ekonomiczne. Niestety dla Polski, coraz częściej stawiana ona jest jako gracz drugiego sortu, który, nie będąc w grupie ?starych krajów Unii? i jednocześnie nie będąc w strefie Euro, będzie traktowany jako pewnego rodzaju piąte koło u wozu.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Biuro rachunkowe Swarzędz

    Biuro rachunkowe Swarzędz Szukasz rzetelnego i terminowego biura rachunkowego? Chcesz mieć pewność, że Twoje dokumenty podatkowe i finansowe są w odpowiednich rękach? Skorzystaj z usług biura rachunkowego w Swarzędzu. Biuro specjalizuje się w rachunkowości, podatkach i usługach dodatkowych. Specjaliści zatrudnieni w biurze oferują także pomoc w uzyskaniu i rozliczeniu dotacji oraz dysponują szeroką wiedzą prawną…

  • Upadłość konsumencka Kraków

    Upadłość konsumenta Upadłość konsumencka Kraków to postępowanie sądowe, skierowane do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, czyli tak zwanych konsumentów. Wniosek o upadłość konsumenta może złożyć każdy, kto uznał, że nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań. Co oznacza niewypłacalność? Jest to stan, kiedy konsument nie posiada pieniędzy na zakup środków codziennego użytku oraz spłatę kredytu….