Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Komunikacja Niewerbalna

Off 23

Rozumiemy się bez słów
To takie powiedzenie nawiązujące do osób, które znają się tak dobrze, że nie muszą nic mówić, żeby jedna wiedziała co myśli i pragnie druga. Ideał partnerstwa.
Zdecydowanie jest to zasługa mowy ciała, czyli tej części komunikacji między ludźmi, która w 93% przekazuje informacje poprzez gesty, mimikę, barwę głosu, kontakt wzrokowy, ruchy i postawę ciała oraz także przez wygląd, czyli np. ubiór i fryzurę. Jest to tzw. komunikacja niewerbalna, która uzupełnia przekaz słowny stanowiący ok. 7% odbieranych przez uszy wiadomości.
Mieszkający razem domownicy często komunikują się ze sobą właśnie bez zbędnych słów, gdzie tak naprawdę większą część przekazu stanowią jakieś rytuały i zwyczaje. Np. kiedy mama wraca z pracy i nic nie mówi, to znanczy, że lepiej do niej nie podchodzić, bo pewnie szef ją zdenerwował.
Potrzebnych gestów dzieci uczą się z upływem czasu przez charakterystyczne dla ich wieku i nieświadome najczęściej naśladownictwo. Powtarzają zachowania, które widzą lub których są świadkami.
Dla kształtowania prawidłowych wzorców zachowań istotne jest ich objaśnianie, a w razie potrzeby – korygowanie.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Kancelaria odszkodowawcza: Wsparcie dla poszkodowanych

    Wstęp Kancelaria odszkodowawcza to instytucja prawna, która świadczy specjalistyczne usługi w zakresie uzyskiwania odszkodowań dla osób poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach, wypadkach komunikacyjnych, błędach medycznych oraz innych sytuacjach, w których doznały szkody fizycznej, psychicznej lub materialnej. W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia i ryzyko wystąpienia nieszczęśliwych zdarzeń jest znacznie większe, kancelarie odszkodowawcze odgrywają kluczową rolę…

  • Skanowanie w kolorze duże formaty Lublin: Precyzyjne i Wysokiej Jakości Odtworzenie Obrazów

    Wprowadzenie Skanowanie w kolorze duże formaty jest jednym z kluczowych narzędzi, które umożliwiają precyzyjne i wysokiej jakości odtworzenie obrazów, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób szukających wysokiej jakości reprodukcji na dużą skalę. W Lublinie, jednym z miast rozwijających się dynamicznie w Polsce, istnieje wiele firm oferujących usługi skanowania w kolorze duże formaty. W tym…