Felietony

Marketing prawniczy

Off 11

Marketing prawniczy
Biznes rośnie dzięki reklamie. Jednak nie każda grupa zawodowa może sobie pozwolić na swobodne reklamowanie swoich usług. Na przykład prawnicy czy kancelarie adwokackie nie mogą prowadzić kampanii reklamowych. Dlaczego? Etyka prawnicza zabrania na przykład, w ramach reklamy, porównywanie jakości swoich usług względem konkurencji.
Jak więc powinny promować swoje usługi kancelarie adwokackie czy pojedynczy prawnicy?
Z pomocą przychodzi im tak zwany marketing prawniczy. Czym jest marketing prawniczy? W skrócie można powiedzieć, że są to działania, które mają na celu promowanie działalności prawników oraz pozyskiwania potencjalnych klientów. W związku z tym, że prawnicy nie mogą reklamować się podobnie jak przedstawiciele innych zawodów specjaliści od marketingu prawniczego zalecają im promowanie się przez treści typowo informacyjne. Dzięki temu mogą oni budować swoją renomę.
Kiedy kancelaria prawna czy notarialna informuje o swojej działalności musi unikać podawania cech wartościujących. Prawnicy mogą na przykład eksponować swoją wiedzę czy doświadczenie.
Tak więc marketing prawniczy wymaga przemyślanej strategi by pozostać w zgodzie z etyką prawniczą.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Kancelaria notarialna Bydgoszcz

    Wprowadzenie Kancelaria notarialna jest instytucją o dużej wadze w systemie prawno-cywilnym. Działa jako niezależny organ, pełniący funkcję publicznego stróża prawa. Kancelaria notarialna w Bydgoszczy jest jednym z kluczowych ośrodków notarialnych w Polsce. Zapewnia profesjonalne usługi notarialne dla klientów, które obejmują m.in. sporządzanie aktów notarialnych, poświadczanie podpisów, doradztwo prawne i wiele innych. W tym artykule przyjrzymy…

  • Kancelaria upadłość konsumencka

    Kancelaria zajmująca się upadłością konsumencką Temat kancelarii, która zajmuje się upadłością konsumencką, może nas interesować pod wieloma względami. Pierwszym z nich jest tylko teoria, kiedy chcemy się dowiedzieć, gdzie musielibyśmy się zgłosić, jeśli kiedyś zarabialibyśmy ogromne pieniądze, ale niewłaściwe decyzje zmusiłyby nas do ogłoszenia upadłości. Drugą opcją niestety jest już praktyka, kiedy jesteśmy w sytuacji…