Biznes i Ekonomia

Odszkodowanie za błąd lekarski

Off 2

W wyniku błędu lekarskiego czasami tracimy zdrowie a czasami nawet życie. Należy nam się wtedy odszkodowanie, co prawda każde odszkodowanie za błąd lekarski nie zwróci nam ani zdrowia ani życia osoby nam bliskiej, jednak warto o takie odszkodowanie się postarać.

W zależności o jaką kwotę chcemy powalczyć, wszelkie wnioski powinniśmy złożyć albo w specjalnej komisji medycznej lub w sądzie cywilnym.
Odszkodowania ustalane przez komisję nie są wysokie, ich wartość ściśle określają przepisy, komisje nie ustalają imiennej winy lekarza lub pielęgniarki, ale pozytywne jest to, że czas takiego orzekania jest krótki.
W przypadku, gdy nie zadowala nas odszkodowanie uznane przez komisję medyczną, możemy zwrócić się do sądu, tam odszkodowanie będzie większe, a wina lekarza określona prawidłowo, ale czas trwania takiej sprawy będzie trwał bardzo długo.
Najlepiej w ogóle nie mieć takich sytuacji, które zmuszą nas do walki o odszkodowania za dokonanie błędu lekarskiego, jeżeli jednak takie sytuacje zaistnieją, to od razu lepiej jest walczyć w sądzie.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Kurs rzeczoznawcy samochodowego

    Pomocna dłoń na rynku motoryzacyjnym Kupno samochodu nigdy nie jest proste, zwłaszcza gdy mamy mało wspólnego z rynkiem motoryzacyjnym. Ciężko ocenić autentyczną wartość przedstawianego w ofercie pojazdu, zwłaszcza w kontekście przejechanych kilometrów, zużycia mechanizmu, usterek, ewentualnych rzeczy do poprawienia. Wielu sprzedawców nieuczciwie stara się zarobić na niewiedzy laików, tuszując niewygodne fakty lub udając, że pomimo…

  • Donos do urzędu skarbowego

    O pewnej sytuacji Zastanawiasz się nad tym, czy w pewnej sytuacji donos do Urzędu Skarbowego będzie adekwatnym rozwiązaniem? W takiej sytuacji nie ma się nad czym zastanawiać! Po prostu nie pozostaje nic innego jak odpowiedzenie sobie na pytanie, co się wydarzyło? Pytanie teoretycznie proste, natomiast w praktyce mogą pojawić się spore problemy. Najkrócej rzecz ujmując,…