Biznes i Ekonomia

Transkrypcje wywiadów IDI

Off 2

Transkrypcja to słowo wieloznaczne. Ma ono swoje zastosowanie chociażby w genetyce ale i językoznawstwie czy też muzyce. Jednak niezależnie od kontekstu wiąże się ono z czynnością przepisywania. Można tu zatem mówić o transkrypcji materiału genetycznego, dźwięków słyszanej na żywo muzyki na zapis nutowy, ale także wreszcie o transkrypcji wywiadu.

Transkrypcje wywiadów IDI to nic innego jak przepisywanie treści danej rozmowy odbytej w „cztery oczy” i zapisanej na określony nośniku pamięci. Każdy kto kiedykolwiek sam w całości musiał opracowywać jakikolwiek wywiad dobrze wie jak bardzo cenna jest to usługa.
Za jej pomocą oszczędzamy sobie wielu godzin żmudnej pracy, która zostanie wykonana przez innych profesjonalnie i szybko. Jest to z pewnością jedna z usług internetowych, które w dużym stopniu ułatwiają życie zawodowe wszystkich tych, którzy pracują słowem.
Celem transkrypcji, niezależnie od kontekstu jest zapewnienie trwałości, uchwycenie tego co ulotne, więc warto z niej skorzystać.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Skup nieruchomości Małopolska

    Zainteresowanie nieruchomościami Czy w ostatnich miesiącach nieruchomości cieszą się sporym zainteresowaniem? Można przypuszczać, że jest to temat, w przypadku którego pojawiają się różne opinie. Z drugiej strony można powiedzieć, że zawsze należy spodziewać się zainteresowania (mniejszego lub większego). Nie ma też co ukrywać, że wiele osób może zastanawiać się nad cenami. Zastanawianie się nad cenami…

  • Spedycja do Grecji: Odkrywaj piękno kraju za pośrednictwem logistyki

    Wprowadzenie Grecja, kraj bogatej historii, oszałamiających krajobrazów i kultury, przyciąga turystów z całego świata. Czy marzysz o odkryciu starożytnych ruin, pływaniu w krystalicznie czystym morzu czy degustacji smakowitych dań kuchni śródziemnomorskiej? Bez względu na to, czy jesteś turystą, przedsiębiorcą czy osobą, która planuje przeniesienie się na stałe do Grecji, ważne jest, aby zrozumieć proces spedycji,…