Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Upadłość konsumencka Kraków

Off 2

Upadłość konsumenta
Upadłość konsumencka Kraków to postępowanie sądowe, skierowane do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, czyli tak zwanych konsumentów. Wniosek o upadłość konsumenta może złożyć każdy, kto uznał, że nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań. Co oznacza niewypłacalność? Jest to stan, kiedy konsument nie posiada pieniędzy na zakup środków codziennego użytku oraz spłatę kredytu.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest możliwe za sprawą złożenia odpowiedniego wniosku do sądu. Wniosek może być złożony tylko na urzędowym formularzu. Dostępny jest zarówno w Sądzie, jak i na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Taki wniosek składa się w dwóch egzemplarzach z odpowiednimi załącznikami.

Dłużnik we wniosku powinien podać szereg informacji, w tym nazwę wierzyciela, a także wysokość wierzytelności i termin wymagalności roszczenia.

Najważniejsze we wniosku jest jednak wykazanie niewypłacalności, a więc opisanie swojej historii zadłużenia, uwzględniając czynniki losowe. Może to być utrata pracy, choroba dłużnika lub członka rodziny, a także nałóg. Należy opisać to zwięźle i logicznie.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Program do samodzielnej księgowości

    Księgowość pod twoją kontrolą Jaki powinien być dobry program do samodzielnej księgowości? Na pewno musi być łatwy w obsłudze. Musi też umożliwiać sprawne rozliczanie VAT, PIT, CIT. Dobry program do samodzielnej księgowości sprawi, że będziesz mógł umiejętnie poprowadzić księgi rachunkowe w swojej firmie. Niezależnie od tego jaki rodzaj działalności prowadzisz, czy jest to działalność usługowa,…

  • Pozycjonowanie Dębica

    Pozycjonowanie stron w Dębicy i nie tylko – współczesna konieczność? We współczesnych realiach prowadzenie jakiegokolwiek biznesu w Internecie wymaga nie lada wytrwałości i wiedzy. Wszystko dlatego, że na przestrzeni lat biznesy internetowe stały się pełnoprawnymi przedsiębiorstwami, które muszą mierzyć się często z bardzo liczną konkurencją. Co więc zrobić, aby w tym wyścigu nie być na…