Biznes i Ekonomia

Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Off 1

Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

Etapy windykacji

Firmy windykacyjne służą pomocą w odzyskiwaniu długów od osób mających pewne zaległości w spłacie. Sam proces windykacji złożony jest z kilku etapów rozłożonych na przestrzeni czasu.
Pierwszy etap to windykacja polubowna – polega ona na przypominaniu dłużnikowi o spłacie poprzez wysyłanie do niego listów, e-maili lub za pomocą kontaktu telefonicznego. Ten etap windykacji nie ma na celu wywierania zbyt dłużej presji na dłużniku.
Drugim etapem jest windykacja sądowa – sąd wydaje nakaz spłaty dłużnikowi. Jest to moment, który wymaga dokonania spłaty.
Etap trzeci to windykacja komornicza – komornik z kancelarii komorniczej dokonuje egzekucji, na której drodze wyceniana jest część majątku dłużnika. Spłata zostaje dokonana poprzez odebranie dłużnikowi majątku odpowiadającego ceną długowi.
Jak wynika z przedstawionego wykazu, najodpowiedniejszym momentem na spłatę długu jest etap pierwszy, który nie skutkuje nałożeniem dodatkowych sankcji. Spłata może nastąpić bezproblemowo, a zaległości nie powodują problemów w przyszłości.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Radca prawny Gorzów

    Radca prawny Gorzów praca Każda praca, jaką będziemy w przyszłości wykonywać, powinna opierać się nie tylko na naszych zainteresowaniach, ale też na naszym wykształceniu. Gdy interesujemy się prawem, możemy zdecydować się na profil prawny naszej szkoły średniej i późniejsze studia prawnicze. W ten sposób w przyszłości będziemy mogli otworzyć własną kancelarię prawną, albo zostać jej…

  • Komornik Poznań Wilda

    Komornik Poznań Wilda Nikt z nas na pewno nie chciałby mieć żadnych problemów finansowych, a jeżeli już, to na pewno nie takich z komornikiem w roli głównej. Czasami jednak przez nieodpowiednie decyzje, czy zwykłą nieuwagę możemy nabawić się poważnych problemów, jakie będą ciągnęły się za nami przez lata. Pomimo tego, że komornik to taki sam…