Artykuły

Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego

Off 18

Obowiązki przy zakładania własne działalności gospodarczej
W Polsce istnieje setki tysięcy jak nie miliony działalności gospodarczych. Przedsiębiorstwa te mają różnorodne formy prawne i zobowiązują się do odpowiednich działań, aby mogły działać na rynku legalnie. Czynności, którymi trzeba się zająć jest bardzo dużo, w wielu przypadkach pomoże nam internet, znajomi lub porada prawna, natomiast są takie elementy, którymi będziemy mogli zająć się na własną rękę. Jednym z nich jest zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego i zakładu ubezpieczeń społecznych. Z tak zwanego rachunku firmowego będziemy mogli dokonywać płatności za podatek dochodowy lub VAT. Jeśli zawiedzie nas pamięć i zapomnimy o takim zgłoszeniu mogą czekać nas przykre konsekwencje w postaci grzywny, a jak wiemy urzędy skarbowe w tej kwestii są bardzo skrupulatne. W sytuacji gdy zmieniamy rachunek, na przykład przez wzgląd na lepszą ofertę w innym banku również musimy o tym poinformować odpowiednich urzędników. Wbrew pozorom założenie działalności gospodarczej, szczególnie tej jednoosobowej nie powinno sprawić większych problemów. Jeśli stresują nas urzędy można to załatwić przez internet.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Aplikacja Mobilna dla Handlowców

    Aplikacja mobilna dla handlowców Aplikacja Mobilna dla Handlowców jest niesamowitą innowacją w świecie handlu. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na jej użytkowanie wiele zyskują. Dzięki zastosowaniu aplikacji mobilnej wiele transakcji może przebiec sprawniej i szybciej. Oprócz usystematyzowania transakcji, handlowcy mają możliwość przejrzystego wglądu do faktur oraz całej księgowości. Za pomocą aplikacji jest możliwy szybki kontakt z…

  • Upadłość konsumencka Kraków

    Upadłość konsumenta Upadłość konsumencka Kraków to postępowanie sądowe, skierowane do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, czyli tak zwanych konsumentów. Wniosek o upadłość konsumenta może złożyć każdy, kto uznał, że nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań. Co oznacza niewypłacalność? Jest to stan, kiedy konsument nie posiada pieniędzy na zakup środków codziennego użytku oraz spłatę kredytu….